fbpx
Сѐ за политика на едно место!

Блерим Река ќе биде министер за европски интеграции на Косово

Блерим Река, кој беше независен кандидат поддржан од Алијанса за Албанците и БЕСА на претседателските избори во Северна Македонија лани, ќе биде министер за европски интеграции во новата влада на Косово, која ќе ја предводи лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ), Албин Курти, јавуваат косовските медиуми, пренесува „360 Степени“.

Седницата на парламентот на која ќе се гласа новата влада е закажана за утре во 11 часот.

фото: Архива