fbpx
Сѐ за политика на едно место!

(ВИДЕО) Ристовски: Не сум јас осудуван во САД, Станува збор за 55 годишен човек со исто име и презиме

Ристески на  гостување на „Телма“ со Богоески и Грчева,  запрашан за денешните написи дека бил осуден на 18 месеци затвор за кривични прекршоци поврзани со даночните власти во САД, револтирано истакна:

  • Немојте да ширите лаги и невистини. Станува збор за 55 годишен човек со исто име и презиме. Може да видиме за кого станува збор. Ќе го поканиме во Македонија да видиме за кого станува збор. Тоа е различен човек. Станува збор за друг човек со исто име и презиме. Немојте со лаги да ми го нарушувате угледот и честа и да ми правите штета“, истакна Ристовски.

Изјавата на Ристовски за ова правање може да ја погледнете на овој линк.