Сѐ за политика на едно место!

(ФОТО) Во Нови Сад експлодирала бомба под автомобил, повредено едно лице

Силна експлозија се случила вечерва во центарот на Нови Сад околу 19 часот, јавуваат српските медиуми. Според досегашните информации, под џип била поставена експлозивна направата.

Првичните информации на некои новосадски медиуми се дека во инцидентот има повредени лица, а возилото е веројатно сопственост на Слободан Милутиновиќ, во српското подземје познат како „Снајпер“.

фото:ртв.рс