fbpx
Сѐ за политика на едно место!

МВР: Казнети 557 луѓе за неносење маска на лице

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.06.2020 година) на територијата на целата држава, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 557 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

фото: Архива