fbpx
Сѐ за политика на едно место!

(ФОТО) Тешка несреќа во Србија, се судрија два автобуси, има загинати и повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила утринава во Белград. Според српските медиуми, во судир на два автобуси и автомобил во Земун, животот го загуби едно лице додека три се повредени.

Порталот Пинк.рс објави фотографии од местото на тешката несреќа.

фото: Пинк.рс