fbpx
Сѐ за политика на едно место!

14 годишно девојче починало од сезонски грип

Четиринаесетгодишно девојче почина вчера на Клиниката за детски болести поради компликации од грип, изјавија денеска од Институтот за јавно здравје. Ова е прв смртен случај како последица на сезонскиот грип.

Неделава, регистрирани се околу 3.700 случаи на заболени од сезонскиот грип.

фото: Архива