САД ќе издвојат 738 милијарди долари за одбрана

Читаност: 419
Време:21 Секунди

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека ќе го потпише законот за одбрана, кој предвидува 738 милијарди долари наменети за сè, од семеен одмор на војниците до борбени авиони.

– Вау, сите наши приоритети влегоа во НДДА: зголемување на платите на нашите војници, изградба на нашата војска, гранична безбедност и вселенски сили – напиша Трамп на Твитер и му порача на Конгресот веќе да не го одложува законот кој тој веднаш ќе го потпише.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Social profiles