Светка банка со признание за Коце Трајановски

Поранешниот градоначалник на Град Скопје Коце Трајановски, доби признание од Светска банка. -Денеска сум посебно радосен. Проектите кои ги направив, додека бев градоначалник, за паметен град (smart city) Светската банка...

САД ќе издвојат 738 милијарди долари за одбрана

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека ќе го потпише законот за одбрана, кој предвидува 738 милијарди долари наменети за сè, од семеен одмор на војниците до борбени авиони. – Вау,...

Лавров: Убиството на Сулејмани е кршење на меѓународното право

– Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, во телефонски разговор со државниот секретар на САД, Мајк Помпео, рече дека убиството на иранскиот командант Касем Сулејмани претставува кршење на...