ОТВОРЕНО ПИСМО НА ЛУКЕ ГАЛЕСКИ – СУГУРНО Е САМО ДЕКА МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОВТОРНО ТВОЈА

Муса Куса беше либиски разузнавач и подоцна еден од најактивните министри за надворешни работи на режимот на Гадафи. Тој беше ревносен бранител до последниот час на сите политики на системот,...

Голем завршен митинг на ВМРО-ДПМНЕ на градскиот плоштад во Прилеп

Денеска по повод завршување на кампањите за претседателски и парламентарните избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи голем народен митинг во општина Прилеп во 20,30 часот на градскиот плоштад. Во Прилеп свое обраќање...

МИЦКОСКИ: Денеска се поклонуваме на македонскиот великан Гоце Делчев, со желба за НАЦИОНАЛНО и ОПШТЕСТВЕНО ОБЕДИНУВАЊЕ

Најпрвин ќе ми дозволите на сите православни христијани да им го честитам Христовото воскресение, да им посакам на сите граѓани во Македонија и насекаде во светот благосостојба, мир, љубов, хармонија...

ОЧАЈ И ПАНИКА ВО БРОДОТ ШТО ТОНЕ – Партиски претседател на СДСМ нападнал лидер на младите од ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

ВМРО-ДПМНЕ - Струмица информира дека денеска се случил инцидент во маркет при што претседателот на СДСМ во Банско, Даме Тренчевски физички го нападнал претседателот на младите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Андонов. „СДСМ Струмица...

Постоел ли ДОГОВОР помеѓу СДС и АПАСИЕВ за одземање на гласови од ВМРО-ДПМНЕ?!

Во 2020 година Заев до Апасиев го постави следното прашање: Дали е вистина дека сме ви обезбедиле ресурси за да одземете гласови од ВМРО-ДПМНЕ? Премиерот Зоран Заев по прашањето од...

Една недела до одржување на изборите, партиите продолжуваат со предизборните активности

На една недела до одржувањето на парламентарните избори и вториот круг на претседателските избори, продолжуваат препукувањата меѓу партиите, а во фокусот се и условите на партиите за постизборните коалицирања. И...

Николоски од Радовиш: Филипче е човекот кој го уништи здравството, ќе биде запишан на најцрните страници

На 8 мај треба да  имаме масовна референдумска излезност, сите да излезат за убедливо да победиме во изборна единица 4, да не се доведеме во ситуација основни здравствени услуги да...

ПОБЕДАТА Е ЈАСНА Народот, „коалицијата Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ направија повеќе од двојно водство за професорката Силјановска Давкова

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Твоја Македонија денеска одржа предизборен митинг во Могила, а вечерва тие заедно со кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова ќе зборуваат во Битола. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски се обврза...

КОЈ со КОГО влегува во коалиција по 8 мај?

Мицковски најавува постизборна коалиција со Вреди Изет Меџити пак му порачува дека таа нема да биде безусловна и без промена на уставот. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски пак денеска одговарајќи на...

Ковачки: Со над 800 милиони евра владата од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги решава проблемите на земјоделците

Во иднина ние планираме да дадеме 250 милиони евра за сите општини во Република Македонија без разлика кој е на власт. Само во Карбинци ќе доделиме 1,8 милиони евра за...