МИЦКОСКИ ПОВИКА НА МАСОВНА ИЗЛЕЗНОСТ НА 8 МАЈ ЗА ДА НЕ ЈА УЦЕНУВААТ МАКЕДОНИЈА АХМЕТИ И СДС

Одговор на евентуален бојкот на СДСМ и на ДУИ на вториот круг од изборите е мобилизација на граѓаните и масовна излезеност. Доколку обете партии се решат на бојкот, со тоа...

Е ОВА Е МАКЕДОНИЈА – ПРОФЕСОРКАТА ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ПОБЕДИ ВО 60 ОПШТИНИ, ПЕНДАРОВСКИ САМО ВО ТРИ

Гордана Силјановска Давкова, претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ, на вчерашниот прв круг избори за шеф на државата, победи во 60 општини во земјава, кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски освои најмногу гласови...

ПОБЕДУВАМЕ СО НАД 170.000 ГЛАСОВИ, НАРОДЕ НА МАКЕДОНИЈА ВИ БЛАГОДАРАМ!

Денеска народот покажа дека си ја сака Македонија. Ветив дека ќе победиме со најмалку 100 000 гласови разлика, победуваеме со повеќе од 170 000 гласови. Ова е најдобриот резултат што...