Порака од БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ до СДСМ/ДУИ: МАКЕДОНИЈА Е КОРУМПИРАНА ДРЖАВА

Сметам дека како поранешен Премиер и Претседател на Република Македонија имам право но и обврска да проговорам, барем во кратки црти, за тоа каде според мои согледувања се наоѓаме денес...

Една недела до одржување на изборите, партиите продолжуваат со предизборните активности

На една недела до одржувањето на парламентарните избори и вториот круг на претседателските избори, продолжуваат препукувањата меѓу партиите, а во фокусот се и условите на партиите за постизборните коалицирања. И...

Николоски од Радовиш: Филипче е човекот кој го уништи здравството, ќе биде запишан на најцрните страници

На 8 мај треба да  имаме масовна референдумска излезност, сите да излезат за убедливо да победиме во изборна единица 4, да не се доведеме во ситуација основни здравствени услуги да...

Мицкоски од Куманово: Али Ахмети ќе ја заврши политичката кариера како криминалец

„Никој не треба да се сомнева во нашата одлучност и решеност да направиме промени кои ќе ја сменат сликата на политиката во Македонија. Предолго живееме во мочуриштето на лаги, на...

Европјаните и демократите од СДСМ се утепаа од крадење, а сега сакаат да бојкотираат – решението е МАСОВНА ИЗЛЕЗНОСТ

СДСМ знаат дека ќе изгубат катастрофално во вториот изборен круг, и наместо чесно да го прифатат поразот, тие мислат ќе го изманипулираат народот, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата истакнуваат дека...

СРАМНА ИЗЈАВА НА ИЗМЕЌАРОТ БОЈАН МАРИЧИЌ ПО ДЕБАКЛОТ НА СДС – ДА СИ ЈА САКАШ ДРЖАВАТА БИЛО ЗАКАНА И НАЦИОНАЛИЗАМ

Ги прифаќаме резултатите какви што се и ги разбираме како многу сриозна порака за ставот на граѓаните кон СДСМ. И порано како партија сме биле пред слични предизвици и секогаш...

Гордана Сиљановска-Давкова: Прагот на издржливост на Mакедонците е надминат…

Во ниеден момент не оставив коментар по однос на обвинувањата на против кандидатот Пендаровски дека анкетите се наместени. Сите ние што си занимаваме со правни и политички науки треба да...

СДСМ едвај собра двајца без тројца на собир во Центар – НИКОЈ НЕ САКА да слуша лаги и басни

СДСМ, денес одржаа собир со граѓани во Центар. Од фотографиите што се појавија на социјалните мрежи може да се види каква е желбата кај граѓаните да ги слушаат предизборните пораки...

Пендаровски да не се крие зад закани со тужби, нека каже што договорил на Бихаќка со Асаф Еисин?

„Во Македонија можеби се одвива најтежок заговор против изборите со можна злоупотреба на најмалку две високи државни институции, претседател на држава и Агенцијата за разузнавање“, вели Наум Стоилковски, портпарол на...

Пендаровски, Миле Зечевиќ и нивниот извршител Асаф направиле кривични дела и ќе одговараат за изборен фалсификат

Јасно е дека наместо да излезат со програма каде има проекти, главната програма на СДС е фалсификување на документи и лични имиња. Имаме основано сомневање дека зад таквата мрежа за...