Милошоски: Во среда може да броиме 62 пратеници, продолжуваме со преговорите со ВРЕДИ, а потоа и со ЗНАМ

Време е ДУИ да оди во опозиција, порача Антонио Милошоски член на ИК на  ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата За или против на ТВ Алфа. Милошоски ги искоментира изјавите на лидерот...

МИЦКОСКИ: Денеска се поклонуваме на македонскиот великан Гоце Делчев, со желба за НАЦИОНАЛНО и ОПШТЕСТВЕНО ОБЕДИНУВАЊЕ

Најпрвин ќе ми дозволите на сите православни христијани да им го честитам Христовото воскресение, да им посакам на сите граѓани во Македонија и насекаде во светот благосостојба, мир, љубов, хармонија...

Мицкоски од Куманово: Али Ахмети ќе ја заврши политичката кариера како криминалец

„Никој не треба да се сомнева во нашата одлучност и решеност да направиме промени кои ќе ја сменат сликата на политиката во Македонија. Предолго живееме во мочуриштето на лаги, на...

(ВИДЕО) Мицкоски за гласањето на 8 мај: Силјановска Давкова ќе има повеќе од 500.000 гласови, а ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Твоја Македонија“ ќе имаат повеќе од 55 пратеници

На прашањето „Која е вашата прогноза за вториот круг“ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за Мегафон даде ваков одговор. Запишете, Гордана Силјановска Давкова ќе има повеќе од 500.000 гласови, а ВМРО-ДПМНЕ...

СДС И ДУИ ПЛАНИРААТ ДВЕ ГУБИТНИЧКИ СЦЕНАРИЈА ЗА МАКЕДОНИЈА – РЕШЕНИЕТО Е МАСОВНА ИЗЛЕЗНОСТ НА 8 МАЈ

Во првиот круг издвојувавме огромна победа, која покажа дека народот е свесен за тоа што се случува во нашата татковина. Ова  е револуција на народот, пред се затоа што преовладува...

Ахмети ќе заврши како ситен криминалец, ќе му преседнат и млекото и кексито – лидерот на ВМРО-ДПМНЕ повика да гласаме за „Твоја Македонија“

„Ахмети одамна го има поминато рубиконот и тие неколкумина околу него кои го советуваат и мислам дека прави голема грешка. Прво создава револт кај Албанците кои се анти ДУИ, што...

ШОКАНТНО: Испливаа докази за милионските суми на нИнфомакс – 2023 ја завршиле со 30.954.052,00 милиони денари!

Шокантни информации кружат за Александар Митовски - Мечка и неговата фирма. Според нив изминатава 2023 година вкупната актива на фирмата е 30.954.052,00 МИЛИОНИ ДЕНАРИ. Видно од прилогот, во 2021 исатата...

Дали сте го слушнале Пендаровски да го осуди криминалот на ДУИ, или тоа за него се чесни политичари?

После 6 и половина години порази, омаловажувања и срам кои ги трпеа граѓаните во Македонија поради власта на ДУИ и СДС, редно е да ја ослободиме Македонија од овие пранги...

Граѓаните на 24 април и 8 мај ќе изберат промени – Мицкоски се сретна со германскиот пратеник Питер Баер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Питер Бајер, пратеник во германскиот Бундестаг. На средбата се разговараше за актуелна политичка состојба. Мицкоски го информираше Бајер  дека во тек е кампањата...