fbpx
Сѐ за политика на едно место!

(ВИДЕО) Македонското знаме подигнато пред седиштето на НАТО

Македонското знаме подигнато пред седиштето на НАТО, откако земјата стана и официјално 30-та земја членка на Алијансата Церемонијата помина без медиуми, а на неа се обрати генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. „30 знамиња

26 нови случаи на коронавирус во земјава, вкупно 285 дијагностицирани пациенти

Министерството за здравство информира дека утрово на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина еден пациент на 79 години, од Дебар. Пациентот е дијагностициран позитивен на Ковид-19 на 23 март, а со влошена

Филиповска-Грашкоска: Спроведени 7.633 надзори, над шеесетина трговци ја намалија зголемената цена…

Во периодот од 23-27 март годинава шест Инспекторати спроведоа вкупно 7.633 надзори во различни сектори низ цела држава со цел да се гарантира почитување на мерките и препораките на Владата за заштита од КОВИД-19. Претседателката на

Арсовски: Договорите покажуваат енормно висока цена, за лет до Загреб, споредено со Минхен, Малта,…

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако се испофали целата Влада на СДСМ дека со хуманитарни летови ќе ги врати

Денеска со два лета од Виена и Базел пристигнуваат 360 наши сограѓани, еве каде ќе бидат сместени

Владата на Република Северна Македонија подготви безбеден и строго контролиран автобуски превоз за нашите сограѓани кои ни пристигнуваат денеска со летовите од Виена и Базел. За 180 патници од летот од Виена во 13:55 часот,

Ефтов ги праша Филипче, Чулев и Спасовски до кога ќе ја штитат докторката Цаца ?

Во најновата емисија Васко Ефтов цитира уредби донесени од страна на Владмир Путин со кои секое намерно кршење на санитетските мерки предвидени за борба со крона вирусот ќе се третира како тероризам, диверзија и саботажа. Ефтов потоа прави

Детектор анкета: Граѓаните задоволни од мерките – 40% очекуваат да се заразат со корона вирусот

Над 40% од граѓаните очекуваат да се заразат со вирусот COVID-19 покажува најновото  истражување на јавното мислење кое за Детектор го спроведе Институтот за политички истражувања Скопје.Според него, 10,2% од граѓаните велат дека

Филипче: Влегуваме во најтешката фаза, секој еден да се однесува одговорно

Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција информираше за состојбата со коронавирусот во земјата.Во однос на бројката на новозаболени, во текот на прес- конференцијата на министерот доц. д-р. Филипче, Институтот

АА: ДУИ, дури и во вонредна состојба, шири лаги за партиски интереси!

Почитувајќи ја целосно чувствителноста на ситуацијата останувајќи надвор од политиката, не значи дека ќе премолчиме на лагите што ги објавува ДУИ! Срамно е за заменик министерот на ДУИ во Министерството за внатрешни работи, г. Агим Нухиу

СДСМ: Мицкоски да престане да ги истура своте фрустрации врз граѓаните и врз здравствениот систем

Цела нација се бори со опасен вирус, само Мицкоски се бори за партиски профит. Тој уште еднаш покажа дека го интересираат само лични и партиски интереси, дека воопшто не го интересира здравјето на граѓаните, нивното враќање во