fbpx
Сѐ за политика на едно место!
Пребарување по категорија

АВТОРСКИ

Богојески: Зошто толкава омраза од страна на поддржувачите на СДСМ 1 и СДСМ 2, дозволете да искажеме…

СДСМ 1 и СДСМ 2 Воопшто не е во ред да се шири толкава омраза на ФБ, од страна на поддржувачите на господин Заев (СДСМ 1) и на господин Мицкоски (СДСМ 2)! Мора да постои и опозиција!!! Дозволете да постојат и дејствуваат граѓани,

(ВИДЕО) Богојески: СДСМ и ВМРО ДПМНЕ се управувани од ист мафијашки центар

Лидерот на „Македонски концепт“ Петар Богојески во интервју за „Скопје 1“ вели дека Македонија мора да се ослободи од како што рече „мафијашкото ропство“ во кое се наоѓа. Тој одговарајќи на повеќе прашања напоменува дека мафијата ги

Богојески жестоко против Заев за банките

Заев во емисијата „Само вистина“ изјави дека европска вредност е да не се допираат и притискаат банките. Петар Богојески од „Македонски концепт“ одговори, не господине Заев, не е европска вредност да го штитите монополот на банките во

„Македонски концепт“ со конкретни предлози до Владата: Уредба со законска сила за формирање на…

Македонски концепт до Владата на Република С. Македонија достави Предлог Уредба за формирање на Национален економски совет, заради создавање на услови за економско и финансиско стабилизирање на Република Северна Македонија, поради

Богојески: Владата, во која учествуваат и СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, не е способна да се справи со…

Петар Богојески - „Македонски концепт“, на својот ФБ профил објави свое гледање на моменталната ситуација со економијата во земјава. Тој својата објава ја наслови „Слободни банки“, а при тоа образложи: Владата, во која учествуваат и

(ВИДЕО) Македонски концепт: Во услови на целосна безидејност, детектиравме три фактори, кои влијаат…

Македонски концепт работи на решение на економската криза - СИНХРОНИЗАЦИЈА, А НЕ ЛИЦИТАЦИЈА НА ЕКОНОМСКИ МЕРКИ Во соопштението од Македонски концепт се вели: -Сите анализи и информации од стопанството, говорат за фактот дека

(ВИДЕО) Проф. д-р Снежана К. Милошеска: Ситуацијата е тешка, но исто така решлива… знаеме како…

Синхронизација, а не лицитација на економски 🆘 мерки. Ситуацијата е тешка, но исто така решлива... знаеме како до излез од економската криза, вели Проф. д-р Снежана К. Милошеска од „Македонски концепт“.

Богојески:Добро, не е срамотно да се прави бизнис на сметка на паниката на граѓаниве?!?

Овие рекламираат тестови за Корона, за правење кеш?!? Ццццццц…. Наместо да ги дадат на МЗ или да помогнат да тестираат без пари, по насока на лекари, тие бизнис прават, напиша на својот ФБ профил петар Богојески - „Македонски концепт“.

(ВИДЕО) Насковски: Ве повикуваме сите граѓани, не ги чекајте политичките партии и бандити, да го…

Солидарноста на дело!🇲🇰 Македонски концепт започнува со скромна акција за помош за најранливите, најсиромашните... сега е моментот сите да помогнеме! Ве повикуваме сите граѓани, не ги чекајте политичките партии и бандити, да го

Македонски концепт: Република Северна Македонија ќе биде полноправна членка на ЕУ, без никаква…

Македонски концепт за одлуката на ЕУ за почеток на преговори со Република Северна Македонија ОГРОМЕН УСПЕХ И ЈАСНА ПЕРСПЕКТИВА ЗА ИДНИНАТА. Тргнувајќи од нашата стратешка определба за полна евро-атлантска интеграција на Република Северна