fbpx
Сѐ за политика на едно место!
Пребарување по категорија

ПОЛИТИКА

СДСМ: Ја исполнивме нашата стратешка цел, станавме дел од најмоќниот безбедносен сојуз во светот

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за сите наши граѓани. Во овие тешки моменти, кога се соочуваме со пандемија од

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија и им го честита членството во НАТО

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија и им го честита членството во НАТО, што преставува остварување на нашата стратешка определба и е резултат на исполнети реформи и вложен макотрпен труд на многу генерации претходно, се вели

Арсовски: Договорите покажуваат енормно висока цена, за лет до Загреб, споредено со Минхен, Малта,…

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако се испофали целата Влада на СДСМ дека со хуманитарни летови ќе ги врати

АА: ДУИ, дури и во вонредна состојба, шири лаги за партиски интереси!

Почитувајќи ја целосно чувствителноста на ситуацијата останувајќи надвор од политиката, не значи дека ќе премолчиме на лагите што ги објавува ДУИ! Срамно е за заменик министерот на ДУИ во Министерството за внатрешни работи, г. Агим Нухиу

СДСМ: Мицкоски да престане да ги истура своте фрустрации врз граѓаните и врз здравствениот систем

Цела нација се бори со опасен вирус, само Мицкоски се бори за партиски профит. Тој уште еднаш покажа дека го интересираат само лични и партиски интереси, дека воопшто не го интересира здравјето на граѓаните, нивното враќање во

Мицкоски: Доказите со кои располагам ќе ги доставам до институциите веднаш откако ќе се ослободи…

ФБ статус на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој на социјалната мрежа напиша? -Добро е што мојата преписка со Рашковски, за наводно хуманитарната акција на владата, излезе во јавноста бидејќи граѓаните и целата јавност

Арсовски: Воено профитерство во време на криза – Хуманоста на Владата граѓаните ја плаќаат…

Денес Владата преку официјално соопштение објави приватни разговори помеѓу Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски. Ова денеска што граѓаните можеа да го прочитаат во медиумите е

ВМРО-ДПМНЕ: Да ги спуштиме штитовите и да соработуваме

Политиката на страна, да ги спуштиме штитовите и да соработуваме се додека државата не застане на здрави нозе. Животот на граѓаните е пред и над се, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. Оттука укажуваат дека земјата се соочува со

Мицкоски: Подавам рака да помогнам на владата, еве како до 1 милијарда и 200 милиони евра без…

Прес конференција на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Изјавата на Мицкоски ви ја пренесуваме во целост: Има ли некој кој верува дека денес е Македонија на прав пат? Дупката во буџетот постојано се поместува, од 1

Муцунски до Османи: Имате економски тим којшто е изгубен, мерки требаше да се донесат пред две…

-Денеска не кревам паника, треба да се соочите со реалноста, после две недели дознавме дека буџетот не ни бил ликвиден, ниедна мерка не е навремена во делот на економијата, имате секојдневни прес конференции не од ВМРО-ДПМНЕ, од