fbpx
Сѐ за политика на едно место!
Пребарување по категорија

МАКЕДОНИЈА

Екс премиерот ни честита членството во НАТО и одлуката за почеток на преговори за членство во ЕУ

Честитки за граѓаните на Македонија за членството во НАТО и одлуката за почеток на преговори за членство во ЕУ. И двете се децениска волја, работа и стремеж на мнозинството граѓани на Македонија и на сите поголеми политички партии. Одамна

Економскиот совет го разгледа дополнителниот пакет мерки за справување со последиците по…

Економскиот совет, кој работи на иницијатива на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, денеска го одржа вториот состанок на кој го разгледаа дополнителниот пакетот мерки кој го предлага владата за

(ВИДЕО) Проф. д-р Снежана К. Милошеска: Ситуацијата е тешка, но исто така решлива… знаеме како…

Синхронизација, а не лицитација на економски 🆘 мерки. Ситуацијата е тешка, но исто така решлива... знаеме како до излез од економската криза, вели Проф. д-р Снежана К. Милошеска од „Македонски концепт“.

(ВИДЕО) Чулев: Мерката за ограничување на движењето не ја почитувале вкупно 502 граѓани, од кои…

Прес конференција на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев. Изјавата на министерот ви ја пренесуваме во целост: Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, на денешната прес конференција ги соопшти податоците за почитувањето на

За 24 часа 22 нови случаи на корона вирус во земјава, почина жена во Струга позитивна на корона

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (9), Куманово (3), Струга (3), Тетово (2), Дебар (2), Прилеп (2), Битола (1). Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со

IRL.MK: Другата страна на приказната за КОВИД-19 тестовите

Секој граѓанин што јавува симптоми на настинка, прво на што помислува е тестирање за КОВИД-19. Но, брзорастечката пандемија остави многу од државите без доволно тестови за детектирање на вирусот, а приоритет им се дава само на ризичните

Македонија и светот денеска во едночасовен еколошки мрак!

Денеска, Часот на планетата Земја ќе се солидаризира со милионите граѓани ширум светот и низ овие кризни времиња ќе испрати порака за да слушне гласот на индивидуалците! Како што акцијата ќе патува низ часовните зони, милиони луѓе ширум

Влада: Државните карантини се безбедни и строго контролирани, нашите државјани сместени таму не се…

Владата на Република Северна Македонија апелира до граѓаните на земјата да бидат уверени дека сите мерки што се преземени за прифаќање на нашите државјани кои се најдоа во странски земји се по највисоки здравствени стандарди. Станува

(ВИДЕО) Жан Митрев на 24 вести во студиото зборува да не се носат ракавици дека со ракавици е…

Гостувајќи на Телевизија 24  македонскиот кардиохирург Жан Митрев кажа дека заштитни ракавици не треба да се носат бидејќи со нив се прави повеќе штета од колку што се штитиме. Ова Митрев го кажа веднаш од како пред него во истото студио

Денарот е и ќе остане стабилен – нема промени на нивото на неговиот девизен курс

Имајќи предвид дека во некои медиуми и на социјалните мрежи има објави во коишто се коментираат девизни курсеви на онлајн-платформи, би сакале да укажеме дека овие онлајн-платформи не се релевантен извор за следење на вредноста на