Мицкоски до Ахмети: Многу брзо од денес и кексито и млекото ќе ти преседнат

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во првата изборна единица, Христијан Мицкоски објави дека вчера ја повикал албанската опозиција на обединување против власта и изрази јавна намера дека веднаш по...

Каде му се поддржувачите на Пендаровски во Скопје? – се фалеа дека ќе направеле голем сенароден митинг

Порталот Република објави фотографија од полу празни улици, без народ, без поддржувачи и членови на партијата на митингот на СДСМ, Коалицијата за европска иднина и кандидатот за претседател Стево Пендаровски...

Штетата која и е направена на Универзална сала е непроценлива, Ковачевски и Костадиновска ќе одговараат за тоа!

Секој ден со СДС и ДУИ на власт губи Македонија, губи Скопје, губи народот дел од своето. Поради неодговорноста на Димитар Ковачевски и Бисера Костадиновска Стојчевска кон Универзална сала, денес...

„Ова е реалност, а не „фатаморгана” – Македонски концепт и Коалицијата „Твоја Македонија“ на големиот митинг во Скопје

Политичката партија Македонски концепт информира дека активно учествуваше на Големиот Народен Митинг одржан на ден 04.04.2024 година пред Влада на Република Македонија во Скопје, организиран од Коалицијата „Твоја Македонија” предводена од Политичката партија ВМРО-ДПМНЕ...

Арсовска без кадри: Се уште нема назначено нови директори во Ј.П низ Скопје

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска уште нема прифатено ниту една оставка на директорите од ВМРО-ДПМНЕ, кои уште пред две недели ги доставија до Градот. Откако Арсовска го разреши директорот на...