fbpx
Сѐ за политика на едно место!

Последни Објави

Богојески од Крушево: Очекувам сите крушевчани, не е битно ВМРО ДПМНЕ или СДСМ, без разлика на нивната политичка припадност да гласате за Македонски концепт!

Никој повеќе и подобро не може да се грижи од мене за Крушево, кој сум родум од тоа тука. Крушево е иселено и осиромашено. Потребно е владина програма која ќе ги задржи младите овде, изјави Богојески. Носителот на ИЕ5 Стево Насковски од

(ФОТО) Богојески и д-р Тепшиќ од Македонски брод: Да го…

Невработеност, економски колапс и недостиг на свежи инвестиции се најголемите проблеми на жителите од Општина

Богојески: Гласот за 10ка е глас за промена, глас за…

Граѓаните од Аеродром гласно ги искажаа своите проблеми со кои се соочуваат со години наназад. Големо е

(ВИДЕО) Божиновски: Младите ќе ги задржиме во државата со…

Македонски концепт со проекти за деловно просперирање на младите и за деполитизација на општествените

Македонски концепт утре во Крушево, Демир Хисар и Ресен

Тимот на Македонски концепт предводен од Петар Богоевски заедно со Носителот на ИЕ 5 Стево Наскоски и дел

Колумни

Отворениот казан од пеколот

Пишува : Ивица Мицев за medium.com/ Овој расказ ќе го започнам со една кратка хорор приказна. Некој Македонец кога заминал на оној свет му било одредено да оди во пеколот заради своите прегрешенија во текот на земниот живот, но и не

Системот треба да се менува

Автор: Стево Насковски, носител на листа на „Македонски Концепт“ за ИЕ5 Реална политичка понуда и реален политички баланс во Македонија не постои, погледнете ги медиумите: Заев честита Католички Велигден и Мицковски исто така,  за

Богојески: СЛОБОДА

Колумна на Петар Богојески за СЛОБОДЕН ПЕЧАТ Спокој и солидарност не може да постојат без постоењето на слободата, како суштински услов. Таа е изворот на нормалноста. Таа е сѐ што имаме. Тоа е причината зошто сме се одлучиле за

Ставров: Зборувате секојдневно за некоја демократија, но јас ниту ја чувствувам, ниту ја гледам,…

Автор: Иван Ставров Во последните 29 години, а посебно последниве 14 години, политиката и политичарите во Република Македонија станаа сензација и тема број 1 . Земаа толку голем замав и немилосрдно пуштија толку

Секогаш во Македонија победува В.М.Р.О.

Автор: Стево Насковски, носител на листа на „Македонски Концепт“ за ИЕ5 30 март 2020 година знамето на Македонија се крена свечено во седиштето на НАТО во Брисел со што Македонија и официјално стана 30-та земја членка на Алијансата.

Политика

Македонија

Регион

Свет

Бизнис