Хан и Могерини без одговор зошто нема ЕУ за Македонија

Јоханес Хан, поранешен еврокомесар за проширување, во Охрид истакна дека Северна Македонија служи како пример како се остваруваат целите. Според него, Договорот од Преспа е фантастичен пример како се решават...

Митко Јанчев независен кандидат?

Кавадаречкиот градоначалник Јанчев и е познат на јавноста по неговиот судир со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, особено за време на последниот референдум. По тоа, Јанчев ја напушта позицијата...

Урбаната мафија го презема Скопје

Згради никнуваат над трасата за подземната улица на Јужен булевар во Скопје, а улицата уште не е готова. При презентацијата на проектот уште во 2012, беше кажано дека турскиот инвеститор...

ВАЖНО: Садизмот на СДСМ

Се сеќавате ли на оние „жената, децата во ендек...“, „се нервирам, едно убиство да не можеш да прикриеш“...? Од бомбите што ги емитуваше во јавност Зоран Заев? Проектот „Вистината за...
Social profiles