Постоел ли ДОГОВОР помеѓу СДС и АПАСИЕВ за одземање на гласови од ВМРО-ДПМНЕ?!

Во 2020 година Заев до Апасиев го постави следното прашање: Дали е вистина дека сме ви обезбедиле ресурси за да одземете гласови од ВМРО-ДПМНЕ? Премиерот Зоран Заев по прашањето од...

ПРОМЕНА НА СТАВОВИ: „Дали целта на ЛЕВИЦА И ВАНКОВСКА е да го делегитимираат само ВМРО-ДПМНЕ и да одработат за СДСМ“?

Кандидатот за претседател од Левица до пред само некој период беше една од најголемите поддржувачи на Гордана Силјановска Давкова. Да се потсетиме што зборуваше Ванковска за нејзината противкандидатка пред само...

АПАСИЕВ почнува да се открива – можна коалиција со СДС!?

Апасиев најави дека би коалицирал со СДСМ, но не и со ВМРО-ДПМНЕ! Во јавноста се јавуваат многу сомнежи дека Левица одработува за СДСМ. Во гостувањето на „Сител Подкаст“, лидерот на...

АПАСИЕВ фурнаџиска лопата, пак се ПРЕДОМИСЛИ, сега бил за ЕУ и Преспански и Бугарски

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев како фурнаџиска лопата, повторно се предомисли и потврди дека прашањето за иницијативата за референдум, кое што партијата го започнаа, немало да биде против...