Нашата Македонија ја водат Ахмети, Груби, Османи и стотици разбојници од ДУИ – Мицкоски порача да гласаме и да си ја вратиме државата

Она кое што сакам да го прашам овде во Босилово е дали сме подготвени да ја направиме Македонија повторна горда, праша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешното свое обраќање...

Пендаровски е корумпиран и сплеткар, молчи како риба за доживотната пензија и за украдените пари – Николоски од Босилово

Денес сме на две недели пред првиот круг претседателски избори и би сакал да кажам дека актуелниот претседател на заминување Стево Пендаровски јака нервоза го фати целосно се изгуби, скоро...