Германскиот пратеник Питер Баер ја поддржа кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Германскиот пратеник Питер Баер кој доаѓа од редовите на ЦДУ даде отворена поддршка за кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова за претседател на Македонија, објави пратеникот Антонио Милошоски. Тројцата оствариле средба...