Угостителите од Тетово си ги кажаа маките – УНИШТЕНИ СЕ од владините СЕЛЕКТИВНИ анти – кризни мерки

И оваа категорија на граѓани се крајно разочарани од изминатите 7 години, стои во соопштението. Вчерашниот ден Дафина Стојаноска, членка на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатска листа во...

Пендаровски пали на курбла, што направи тој за Македон и за случајот со пожарот во модуларната болница во Тетово?

Потврдата дека Стево пали на курбла, пристигна денеска. Вчера, токму од Тетово, го прашав што направи за малиот генијалец Македон и што презеде за случајот, со кој во модуларната болница...

(ВИДЕО) Пред една година го потпишаа криминалниот договор за „Бехтел и Енка“, а нема ни грам асфалт

Оваа влада на година дена после потпишувањето на еден од најкриминалните договори „Бехтел и Енка“  се уште нема поставено ниту грам асфалт на оваа релација но затоа има потрошено наши,...