ДИК ЈА ПОТВРДИ ИСТОРИСКАТА ПОБЕДА НА ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА И ВМРО-ДПМНЕ И ЗАСЛУЖЕНИОТ ПОРАЗ НА СДСМ

Државната изборна комисија (ДИК)  ги објави првичните и официјални резултати од 100 отсто преброените гласови од претседателските и парламентарните избори. Кандидатката за претседателка на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова освила 561.001 глас, а...