Пешевска: На СДСМ на 8-ми мај ќе му се случи потоп!

„На овие избори всушност македонските граѓаните се обединија против сето зло што се случуваше во изминативе осум години. Самите резултати всушност покажуваат дека кандидатот за претседател од СДСМ, Стево Пендаровски...

Пешевска до СДС: Го пробивте дното, да се смеете на говор на омраза кон жена, покажува колку сте уплашени

Не стивнуваат реакциите во јавноста по изречените навреди кон професорката и кандидатка за претседателка на Македонија Гордана Силјановска Давкова изречени на митинг на противкандидатот Стево Пендаровски: „Подолу не можете да...