Мицкоски: Повикувам на национално и државно единство против оваа власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во вечерашното најново издание на емисијата „360 степени“ на МРТВ1, повторно ги повика сите политички партии кои се декларираат како опозициони, на национално и...

(ВИДЕО)„Македонија треба сама да зачекори кон ЕУ, а не да чека на Брисел“ – интервју со Самуел Наумовски потпретседателот на Македонски Концепт

 Самуел Наумовски, потпретседател на Македонски концепт е млад, амбициозен Македонец кој со својата професионална кариера и образование во областа на меѓународните односи ќе работи на интеграција на Македонски Концепт во...

Гордана Силјановска Давкова: „Заговарањето бојкот е брука, тоа не е демократија, избирачкото право е лично право“

Кандидатката за претседателка на Македонија поддржана од ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова во интервју за Радио Лидер, вели дека прагот на издржливост на Mакедонците е надминат кога некој вели дека...

Мицкоски: Коалицијата „Твоја Македонија“ ќе биде апсолутен победник, ќе успееме да консолидираме 61 пратеник по 8 мај

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за МИА вели дека по 8 мај, денот на гласањето за парламентарните избори, коалицијата „Твоја Македонија“ ќе биде апсолутен победник. Toj смета дека...