Голем завршен митинг на ВМРО-ДПМНЕ на градскиот плоштад во Прилеп

Денеска по повод завршување на кампањите за претседателски и парламентарните избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи голем народен митинг во општина Прилеп во 20,30 часот на градскиот плоштад. Во Прилеп свое обраќање...

Стојаноска: Мултиетнички Гостивар да се обедини околу ВМРО-ДПМНЕ и така сплотени да и го зададеме последниот удар на оваа криминална власт

„Подолго време наназад, уште пред почетокот на кампањата, се чувствува огромна позитивна енергија која на 24 април се излеа на гласачките места. И вечерва тука, ја чувствувам истата, многу посилно....

Време е заедно со вас граѓаните да ставиме точка на оваа историја, за ВМРО-ДПМНЕ најважна е поддршката на народот

На овие избори народот јасно кажа каква е политичката реалност во Македонија, а тоа е дека Владата односно двете партии од Владата треба да заминат во опозиција. Гордана Силјановска Давкова,...

ПОБЕДАТА Е ЈАСНА Народот, „коалицијата Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ направија повеќе од двојно водство за професорката Силјановска Давкова

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Твоја Македонија денеска одржа предизборен митинг во Могила, а вечерва тие заедно со кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова ќе зборуваат во Битола. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски се обврза...

МИЦКОСКИ ДО ДУИ и СДСМ: ХРАБРОСТ ЛИ Е ДА ПРОДАДЕШ ИМЕ, УСТАВ, ИСТОРИЈА?!

Државата ни ја одземаа. Народот изгуби контрола над системот, институциите се киднапирани од стотина души на ДУИ кои управуваат со се. Додека тие од СДСМ им се верни слуги во...

Ако на 8 мај граѓаните останат дома, Ахмети, Груби и Османи ќе продолжат да ја понижуваат Македонија

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот митинг во Чешиново-Облешево во рамките на претседателската и парламентарата кампања побара на изборите на 8 мај сите граѓани да излезат да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ...

СДС И ДУИ ПЛАНИРААТ ДВЕ ГУБИТНИЧКИ СЦЕНАРИЈА ЗА МАКЕДОНИЈА – РЕШЕНИЕТО Е МАСОВНА ИЗЛЕЗНОСТ НА 8 МАЈ

Во првиот круг издвојувавме огромна победа, која покажа дека народот е свесен за тоа што се случува во нашата татковина. Ова  е револуција на народот, пред се затоа што преовладува...

Банди од ДУИ обиколуваат граѓани, ќе се обидат да го купат гласот, ДУИ да има пратеник во изборните единици 3 и 4

Многу е важно да се земе активно учество во овие избори. Резултатот во првиот круг беше би рекол историски. Владата е делегитимирана и треба да оди во опозиција и СДСМ...

КОЈ Е НА ВЛАСТ ВО МАКЕДОНИЈА? СДСМ на митинг како ГЛУВЦИ во сокаче, а ДУИ на ПЛОШТАД

ФОТО: Митинг на ДУИ во Скопје Денеска ситуацијата во Македонија е прилично чудна, бидејќи онаа СДСМ која што некогаш беше државотворна партија, партија којашто и покрај сите разлики коишто ги...

Николоски до Ахмети: Кога сте фатени во криминал се повикувате на УЧК, во Македонија нема да има нити беља, нити конфликт, туку одење во затвор

На митингот во Прилеп, носителот на листата за четвртата изборна единица на коалицијата Твоја Македонија, Александар Николоски ги искоментира нервозните пораки кои ги изнесе лидерот на ДУИ, Али Ахмети, од митингот во Скопје....