ПОБЕДАТА Е ЈАСНА Народот, „коалицијата Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ направија повеќе од двојно водство за професорката Силјановска Давкова

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Твоја Македонија денеска одржа предизборен митинг во Могила, а вечерва тие заедно со кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова ќе зборуваат во Битола. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски се обврза...

Николоски за израелскиот мешетар: Не добивме одговор дали е плаќан со кеш од тендерите на РЕК Битола

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска од општина Могила одговарајќи на новинарско прашања за израелскиот мешетар за црна кампања на СДС истакна дека многу веројатно се плаќа со кеш од...