Оние од ДУИ се однесуваат како Македонија да е нивна сопственост, тоа им го дозволи продолжената рака на Заев – Димитар Ковачевски

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани заслужуваат посветла иднина...

Ковачки од Велес: Масовно да излеземе и да го заокружиме бројот 2 за Гордана Силјановска Давковка

Вчерашниот митинг во Скопје покажа дека Македонија има енергија, една многу убава, позитивна енергија. Го слушнавме крикот на народот, крик за промени. Промени кои што ќе донесат одговорност за елитите...