Милошоски: Во среда може да броиме 62 пратеници, продолжуваме со преговорите со ВРЕДИ, а потоа и со ЗНАМ

Време е ДУИ да оди во опозиција, порача Антонио Милошоски член на ИК на  ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата За или против на ТВ Алфа. Милошоски ги искоментира изјавите на лидерот...