Гордана Силјановска Давкова: „Заговарањето бојкот е брука, тоа не е демократија, избирачкото право е лично право“

Кандидатката за претседателка на Македонија поддржана од ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова во интервју за Радио Лидер, вели дека прагот на издржливост на Mакедонците е надминат кога некој вели дека...

Германскиот пратеник Питер Баер ја поддржа кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Германскиот пратеник Питер Баер кој доаѓа од редовите на ЦДУ даде отворена поддршка за кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова за претседател на Македонија, објави пратеникот Антонио Милошоски. Тројцата оствариле средба...

Мицкоски за трупањето богатство на семејството Ахмети: Купуваат мултимилионски имоти, возат „ролс ројс“, вртат милиони

Ова се избори во кои народот треба да си ја врати државата која е киднапирана од страна на неколкумина од ДУИ и малкумина нивни измеќари од редот на СДС. Ова...

Пендаровски е дволичен човек, дозволува кампањата да му ја платат со вашите украдени пари – Николоски на средба со гевгеличани

Стево Пендаровски јас мислам дека освен на пропатување за на одмор во Грција, во Гевгелија не стапнал овие 5 години. Дај боже да грешам, ама мислам дека е така. Мислам...