Стојаноска: Мултиетнички Гостивар да се обедини околу ВМРО-ДПМНЕ и така сплотени да и го зададеме последниот удар на оваа криминална власт

„Подолго време наназад, уште пред почетокот на кампањата, се чувствува огромна позитивна енергија која на 24 април се излеа на гласачките места. И вечерва тука, ја чувствувам истата, многу посилно....

ЗАПОЧНАА ЛИ ПРИТИСОЦИТЕ? Во Гостивар импровизиран штаб во гаража пред училиштето, во Сарај членови на Албанска партија вршат ПРИТИСОК пред гласачките места!

(Превземено) Курир дојде до информации дека во Гостивар пред Основното училиште Гоце Делчев каде што во моментов тече гласањето на првиот круг од седмите претседателски избори има импровизиран штаб на...

Да не се заборави – секогаш кога имаме влада од СДСМ има директен удар врз македонскиот идентитет

Секогаш кога имаме влада од СДСМ има директен удар врз македонскиот идентитет, затоа мора да се потсетуваме да не се заборави, рече Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот митинг...

Гордана Силјановска- Давкова од Гостивар: Нема да одам на преговори, да разговарам за Македонија, за Уставот, пред претходно да се договорам со Владата и Собранието

Во рамките на кампањата за претседател на Република Македонија на кандидатката проф. д-р Гордана Силјановска- Давкова се одржа митинг во Гостивар. Во својот говор професорката Силјановска-Давкова порача: Моето прво ветување...