ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА СО ПОВЕЌЕ ОД ДВОЈНА ПРЕДНОСТ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ

Кандидатката за претседателка на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова има повеќе од двојно водство пред кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски, на 40% обработени гласачки места, објави Курир. Според нашите информации, од...