Ковачки: Овие од СДС тотално забегале – вие навредувајте, ние ќе ве победиме!

Згрозен сум од однесувањето на Пендаровски Стево кој не пропушта можност да ја навреди неговата противкандидатка професорката Гордана Силјановска Давкова, реагира на Фејсбук Драган Ковачки, носител на третата изборна единица....

Пешевска до СДС: Го пробивте дното, да се смеете на говор на омраза кон жена, покажува колку сте уплашени

Не стивнуваат реакциите во јавноста по изречените навреди кон професорката и кандидатка за претседателка на Македонија Гордана Силјановска Давкова изречени на митинг на противкандидатот Стево Пендаровски: „Подолу не можете да...