Мицкоски: Ќе удриме силно по челото на корупцијата донесена од ДУИ и СДС, ги крадат и Македонците и Албанците

Имаме план, корупцијата за жал во Македонија има пандемиски размери. Во овие 6 и половина година достигна такви размери што слободно можам да кажам дека е на ниво на пандемија,...

Честит 1 мај, денес работничките права се прекршени и погазени, заедно да ја направиме Македонија повторно силна, голема и твоја

. Државата многу малку води грижа за тие кои создаваат и се р’бетот на нашата економија. За мобингот врз работниците многу ретко се зборува, но најголемиот проблем се платите кои...

Време е заедно со вас граѓаните да ставиме точка на оваа историја, за ВМРО-ДПМНЕ најважна е поддршката на народот

На овие избори народот јасно кажа каква е политичката реалност во Македонија, а тоа е дека Владата односно двете партии од Владата треба да заминат во опозиција. Гордана Силјановска Давкова,...

Мицкоски: Повикувам на национално и државно единство против оваа власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во вечерашното најново издание на емисијата „360 степени“ на МРТВ1, повторно ги повика сите политички партии кои се декларираат како опозициони, на национално и...

МИЦКОСКИ ДО ДУИ и СДСМ: ХРАБРОСТ ЛИ Е ДА ПРОДАДЕШ ИМЕ, УСТАВ, ИСТОРИЈА?!

Државата ни ја одземаа. Народот изгуби контрола над системот, институциите се киднапирани од стотина души на ДУИ кои управуваат со се. Додека тие од СДСМ им се верни слуги во...

Ако на 8 мај граѓаните останат дома, Ахмети, Груби и Османи ќе продолжат да ја понижуваат Македонија

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот митинг во Чешиново-Облешево во рамките на претседателската и парламентарата кампања побара на изборите на 8 мај сите граѓани да излезат да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ...

Банди од ДУИ обиколуваат граѓани, ќе се обидат да го купат гласот, ДУИ да има пратеник во изборните единици 3 и 4

Многу е важно да се земе активно учество во овие избори. Резултатот во првиот круг беше би рекол историски. Владата е делегитимирана и треба да оди во опозиција и СДСМ...

Мицкоски до СДСМ: Нека не ве чуди што ве снајде вчера – ве снајде НАРОД

Мириса на промени, бранот започна и нема запирање. Она што го говорев кога дојдов тука пред некоја недела, стана вистина. Народот не сака да биде под јаремот на 100тина души...

ПОБЕДУВАМЕ СО НАД 170.000 ГЛАСОВИ, НАРОДЕ НА МАКЕДОНИЈА ВИ БЛАГОДАРАМ!

Денеска народот покажа дека си ја сака Македонија. Ветив дека ќе победиме со најмалку 100 000 гласови разлика, победуваеме со повеќе од 170 000 гласови. Ова е најдобриот резултат што...

Мицкоски: Колку е поголем бројот на тие кои што гласаат толку промените ќе бидат посилни

Денеска е посебен ден, денеска е убав ден, сончев ден, ден кога треба граѓаните да излезат и да гласаат. Ден кога сета сила е во рацете на граѓаните, изјави претседателот...