Во ЕУ не се оди со политичари како Пендаровски, кој не се извини за говорот на омраза кон Силјановска Давкова

Пендаровски не се извини за говорот на омраза кон професорката Силјановска, со тоа поттикнува таквото однесување да продолжи. Во ЕУ не се оди со политичари како Пендаровски. Во ЕУ се...

Ковачки: Овие од СДС тотално забегале – вие навредувајте, ние ќе ве победиме!

Згрозен сум од однесувањето на Пендаровски Стево кој не пропушта можност да ја навреди неговата противкандидатка професорката Гордана Силјановска Давкова, реагира на Фејсбук Драган Ковачки, носител на третата изборна единица....