Голем завршен митинг на ВМРО-ДПМНЕ на градскиот плоштад во Прилеп

Денеска по повод завршување на кампањите за претседателски и парламентарните избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи голем народен митинг во општина Прилеп во 20,30 часот на градскиот плоштад. Во Прилеп свое обраќање...

Николоски до Ахмети: Кога сте фатени во криминал се повикувате на УЧК, во Македонија нема да има нити беља, нити конфликт, туку одење во затвор

На митингот во Прилеп, носителот на листата за четвртата изборна единица на коалицијата Твоја Македонија, Александар Николоски ги искоментира нервозните пораки кои ги изнесе лидерот на ДУИ, Али Ахмети, од митингот во Скопје....

ОТКРИЕН КРИМИНАЛ ВО ПРИЛЕПСКАТА БОЛНИЦА Директорката што ја постави Филипче дупло ја надувала цената на тендер за одржување на комјутерите

Би сакал денеска да позборувам повеќе за криминалот и корупцијата коишто се случуваат во Општата болница во Прилеп која што е директорувана од директорката Кети Смилеска која е поставена за...

Силјановска Давкова: Говорот на омраза не им доликува, за мене возраста значи мудрост, знаење, искуство

Говорот на омраза не доликува на ниту една сериозна партија, ама не доликува воопшто на социјалдемократска партија, рече професорката Гордана Силјановска Давкова во своето обраќање пред граѓаните на Прилеп кои...

СДС има сценарио да го бојкотира вториот круг за да пропаднат изборите – Николоски повика на масовна излезност и над 100.000 разлика за Гордана

„Македонија во моментов има претседател на држава на заминување кој веројатно е најодродениот претседател кој државава го видела. Човек кој нема допир нити со сопствената држава, нити со сопствениот народ....