Сајкоски од Мечкин Камен: Од симболот на македонската борба ве повикувам да се обединиме против криминалот и корупцијата за да донесеме подобар живот

Почитувани граѓани на Крушево, македонски граѓани. Ве повикувам тука од симболот на македонската борба, од симболот на македонскиот непокор, од Мечкин Камен. Ве повикувам од местото каде што македонските граѓани...

Сајкоски: Во програмата „Платформа 1198“ за Битола предвидено е изградба на обиколница што ќе ја поврзува со Грција

Битола и битолчани ќе бидат во фокусот на идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ, најави Ѓорѓија Сајкоски, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 5. „За Битола се предвидени...

Битола е на највисоко ниво на агендата што ќе ја предводи владата на ВМРО-ДПМНЕ, порача Сајкоски од Битола

Битола е на највисоко ниво на агендата што ќе ја предводи владата на ВМРО-ДПМНЕ во следниот период. Битола ќе добие економски развој, Битола ќе добие нова инфраструктурна мрежа. За Битола...

Ни треба претседател како Силјановска, а премиер како Мицкоски – пораки од митингот во Битола

На Битола и на Македонија им се потребни промени. Македонија и вашиот град со својата посебност заслужуваат да бидат претставувани од човек како нашиот кандидат за претседател Гордана Силјановска Давкова,...

Сајкоски: Пендаровски 5 години беше статист, Гордана Силјановска Давкова ќе биде заштитник на интересите на народот и Македонија

Веќе се чувствува дека доаѓаат промените во Македонија, но мора да потенцирам дека изминативе 7 година тука во овој регион ништо не се инвестираше, не само што имаме пад на...