Милошоски: Во среда може да броиме 62 пратеници, продолжуваме со преговорите со ВРЕДИ, а потоа и со ЗНАМ

Време е ДУИ да оди во опозиција, порача Антонио Милошоски член на ИК на  ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата За или против на ТВ Алфа. Милошоски ги искоментира изјавите на лидерот...

Мицкоски: Правилото победник со победник е прекршено во 2017 година и тоа не важи, оној кој има 61 пратеник во парламентот ја формира идната влада

„Жалам што сеуште раководството на ДУИ живее во некои времиња кој се минато во Македонија. Македонија е држава на сите граѓани во нејзе, ниту е федерација, ниту е би, три,...