Боки 13: ОВА Е ПОЧЕТОК НА БИТКА СО ЦЕЛА КРИМИНАЛНА БАНДА

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 утрово бил повикан на информативен разговор во полициска станица бил пријавен од уште Зоран Милески Кичеец со кого беа осудени во предметот...

Тошковски во посета на ЕБР и ЕОП: Специјалните единици се првиот столб на заштитата и зачувувањето на безбедноста и суверенитетот

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денес оствари работна посета на Единицата за брзо распоредување и Единицата за обука и поддршка кои се сместени во Полицискиот центар Ѓорче Петров. Во...

Изборниот процес помина без поголеми инциденти – имаше агитирање, поткуп, сликање и кинење гласачки ливчиња

Изборниот процес помина без пречки и поголеми инциденти. Во текот на денешниот ден евидентирани се вкупно 12 случаи на фотографирање на гласачкото ливче, два случаи на кинење на гласачкото ливче,...

На едно гласачко место во Скопје во ходник е пронајдена димна бомба – МВР апелира да се воздржат гласачите од инциденти

МВР досега нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир при гласањето, тоа се одвива мирно, без проблеми. Од отворањето на гласачките места досега имаме регистрирано две фотографирања на...

Тошковски: Безбедносната состојба стабилна, нема никакви нарушувања во изборниот процес

Безбедносната состојба е стабилна. Нема никакви нарушувања во изборниот процес. Немаме забележано никакви посериозни нарушувања во изборниот процес, изјави денеска техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски. Тој по гласањето...

РЕАКЦИЈА на Македонски концепт за приведувањето на Фуркан Салиу

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА 08 Април 2024 ГОДИНА Случај Фуркан Салиу – очајнички обид да продолжи неказнивоста на девијантното поведение на албанскиот шовинизам Партијата Македонски Концепт, во врска со инцидентот на...