Силјановска Давкова и Пендаровски на дебата на ТВ 21 пред гласањето на 8 мај

Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова, кандидатот и кандидатката кои одат во вториот круг од претседателките избори, утре (вторник) ќе се соочат на ТВ дебата која ќе се одржи на телевизија 21....

„Мора да се почитува волјата на народот“ – Македонски концепт ја поздрави одлуката на Пендаровски да не го бојкотира вториот круг

Колку беше важна победата на кандидатката Гордана Силјановска Давкова во првиот круг, толку е важна одлуката на кандидатот Стево Пендаровски да го истрча и вториот круг и да не ги...

Во ЕУ не се оди со политичари како Пендаровски, кој не се извини за говорот на омраза кон Силјановска Давкова

Пендаровски не се извини за говорот на омраза кон професорката Силјановска, со тоа поттикнува таквото однесување да продолжи. Во ЕУ не се оди со политичари како Пендаровски. Во ЕУ се...

Пендаровски ПРЕМОЛЧИ сексуално вознемирување во АРМ, ќе премолчи и извинување кон Сијлановска

Ковачки за Пендаровски: Втор ден како Пендаровски Стево молчи за навредите кон Гордана Силјановска Давкова, навреди за сексистичка основа, навреди на мизогиниска основа. Но, што да очекува јавноста од човекот...

Ковачки: Овие од СДС тотално забегале – вие навредувајте, ние ќе ве победиме!

Згрозен сум од однесувањето на Пендаровски Стево кој не пропушта можност да ја навреди неговата противкандидатка професорката Гордана Силјановска Давкова, реагира на Фејсбук Драган Ковачки, носител на третата изборна единица....

СДС и Стево „СЕ ИЗГУБИЈА“ – Срамни навреди за кандидатката Давкова

Од партијата ги повикаа надлежните институции да реагираат, а порачаа и дека народот го гледа сето ова и истото ќе го казни на изборите. Навреди кон кандидатот за претседател на...

ВМРО-ДПМНЕ во Канатларци отвори водовод, инвестиција од 350.000 евра, а Пендаровски не ни знае каде се наоѓа ова убаво село

Денеска сме во селото Канатларци мислам на Стево Пендаровски да му дадеме на мапа да погоди каде е Канатларци нема да погоди, а се работи за едно огромно село кое...

(ВИДЕО) Пендаровски е во очај, но е должен да одговори дали ќе го прифати ултиматумот на ДУИ

Изјавата во очај на Стево Пендаровски дека ќе загубел во првиот круг на претседателските, меѓутоа дека ќе победел во вториот круг е само алиби за големиот пораз кој му претстои....

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да каже дали го прифаќа условот на ДУИ за поддршка во вториот круг и претседателот на државата да се бира во Собранието?

Артан Груби го испорача условот на ДУИ, тој кажа дека услов за коалиција и поддршка во втор круг е ДУИ да добие ветување за избор на претседателот на државата во...

Мицкоски: Гласот за Пендаровски е глас за Артан, Али, Талат и Ковачевски

Секој еден граѓанин треба да знае дека, гласот за Стево е глас за Артан, Али, Талат и Ковачевски. Гласот за Стево Пендаровски е глас за тврдењето дека Гоце Делчев бил...