ВМРО-ДПМНЕ ќе воведе мерит систем, се ближи крајот на НЕЗАКОНИЕТО!

Разрешувањето на медицинскиот директор на Клиника за токсикологија е уште еден показател за негативна селекција во здравството, а воедно и поддршка за самоволието на некомпетентни економските директори, се вели во...

Граѓаните на 24 април и 8 мај ќе изберат промени – Мицкоски се сретна со германскиот пратеник Питер Баер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Питер Бајер, пратеник во германскиот Бундестаг. На средбата се разговараше за актуелна политичка состојба. Мицкоски го информираше Бајер  дека во тек е кампањата...

Ковачки: Овие од СДС тотално забегале – вие навредувајте, ние ќе ве победиме!

Згрозен сум од однесувањето на Пендаровски Стево кој не пропушта можност да ја навреди неговата противкандидатка професорката Гордана Силјановска Давкова, реагира на Фејсбук Драган Ковачки, носител на третата изборна единица....

СДС пироманска е виновна за пожарот на Универзална, дали фирмата која гради е блиска до нивниот врв?

СДС пироманска да не наоѓа изговори и да прифати одговорност за пожарот на Универзална сала, порача денеска ВМРО-ДПМНЕ. „Не очекувавме од СДС дека веднаш ќе прифатат вина, сепак тоа е...

РЕАКЦИЈА од ВМРО – ДПМНЕ: Математички четворица собира на 1 м2, или по еден Маричиќ после службен ручек

РЕАКЦИЈА од ВМРО - ДПМНЕ ја пренесуваме во целост: СДС наместо да понудат програма, се занимаваат со броење луѓе по митинзи, па еве нека знаат: Математички четворица собира на 1...

МНР воведува забрана за патување и посета на македонски граѓани во Русија

Министерството за надворешни работи денеска информира дека сѐ уште важи апелот до државјаните на земјава доколку се во можност да ја напуштат Русија, упатен на 28 февруари годинава, кога беа...

Бугарското МНР реагира на исвиркувањето на химната: Скопјани се во однесуваат во контраст со европските принципи

Бугарското министерство за надворешни работи го осуди исвиркувањето на бугарската химна на фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Бугарија во Скопје. Говорот на омраза кон Бугарија и Бугарите од...