Силјановска Давкова и Пендаровски на дебата на ТВ 21 пред гласањето на 8 мај

Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова, кандидатот и кандидатката кои одат во вториот круг од претседателките избори, утре (вторник) ќе се соочат на ТВ дебата која ќе се одржи на телевизија 21....

Е ОВА Е МАКЕДОНИЈА – ПРОФЕСОРКАТА ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ПОБЕДИ ВО 60 ОПШТИНИ, ПЕНДАРОВСКИ САМО ВО ТРИ

Гордана Силјановска Давкова, претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ, на вчерашниот прв круг избори за шеф на државата, победи во 60 општини во земјава, кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски освои најмногу гласови...

Гордана Силјановска Давкова ја има довербата на народот, се наоѓаме пред историски изборен резултат – Мицкоски на митинг во Чашка

„Чувствуваме дека како ВМРО-ДПМНЕ и како Коалиција ја имаме довербата, чувствуваме дека идниот претседател Гордана Силјановска Давкова ја има довербата. Ни преостанува уште многу малку, ни преостанува уште една недела...

Професорката Силјановска Давкова го подучи Османи – „61 пратеник не ги исклучува заедниците, туку криминалците од ДУИ“!

Кандидатката за претседателка на Македонија професорката д-р Гордана Силјановска-Давкова одговори на прозивката на противкандидатот Бујар Османи преку социјалната мрежа Твитер. „Господине Бујар Османи, 61 пратеник не ги исклучува заедниците, бидејќи...