Ципрас на браникот на Преспански договор

Критики до актуелната грчка Влада и премиерот Кирјакос Мицотакис. Дека иако го почитува Договорот од Преспа, сепак на неодредено време ја одложува ратификацијата на трите меморандуми за соработка со Македонија....