СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА од Македонски Концепт : Ја поздравуваме одлуката на кандидатот Пендаровски да го истрча и вториот круг

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА 24 Април 2024 ГОДИНА Ја поздравуваме одлуката на кандидатот Пендаровски да го истрча и вториот круг Колку беше важна победата на кандидатката Гордана Силјановска Давкова во првиот круг,...

СПМ: Служејќи на разни геополитички интереси, Бујар Османи ГИ РУШИ мостовите меѓу соседите и Македонија, а сака да стане нејзин шеф

СООПШТЕНИЕ од СПМ „Единствено решение е избор на кандидатите на Коалицијата „Твоја Македонија“ кои се вистински застапници и бранители на македонските интереси„, се наведува во партиското соопштение. Социјалистичката партија на...

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

СООПШТЕНИЕ ВМРО - ДПМНЕ 13.04.2024 Стево Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно? Дали амнестија на поранешни политичари преку измена на кривичниот законик, што...

СООПШТЕНИЕ од ВМРО – ДПМНЕ: Пендаровски да каже дали ќе го бојкотира вториот круг кога катастрофално ќе загуби во првиот

Пендаровски да каже дали ќе го бојкотира вториот круг кога катастрофално ќе загуби во првиот. Пендаровски е свесен за поразот на 24 април. Митинзите на Пендаровски се со по 100...

РЕАКЦИЈА на Македонски концепт за приведувањето на Фуркан Салиу

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА 08 Април 2024 ГОДИНА Случај Фуркан Салиу – очајнички обид да продолжи неказнивоста на девијантното поведение на албанскиот шовинизам Партијата Македонски Концепт, во врска со инцидентот на...