Нема ниту виновен за пожарот во Универзална сала, ниту извинување од Ковачевски и Стојчевска

Очекувано од СДС и за пожарот во Универзална сала нема виновен, нема ниту извинување од Ковачевски и Стојчевска, реагира преку соопштение ВМРО-ДПМНЕ. „Како и за се досега, власта не е...

СДС пироманска е виновна за пожарот на Универзална, дали фирмата која гради е блиска до нивниот врв?

СДС пироманска да не наоѓа изговори и да прифати одговорност за пожарот на Универзална сала, порача денеска ВМРО-ДПМНЕ. „Не очекувавме од СДС дека веднаш ќе прифатат вина, сепак тоа е...

Штетата која и е направена на Универзална сала е непроценлива, Ковачевски и Костадиновска ќе одговараат за тоа!

Секој ден со СДС и ДУИ на власт губи Македонија, губи Скопје, губи народот дел од своето. Поради неодговорноста на Димитар Ковачевски и Бисера Костадиновска Стојчевска кон Универзална сала, денес...