Мицкоски: Народот се обединува околу желбата за промени, ДА НЕ МУ ДОЗВОЛИМЕ на Ахмети да тргува со гласот на народот

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на Македонија е навистина голема....

Мицкоски: Гласот за Пендаровски е глас за Артан, Али, Талат и Ковачевски

Секој еден граѓанин треба да знае дека, гласот за Стево е глас за Артан, Али, Талат и Ковачевски. Гласот за Стево Пендаровски е глас за тврдењето дека Гоце Делчев бил...

Кога ќе речат „КАКО ДО СЕГА“, мислат на тендери во 4 очи, на повеќе имот за Груби, на уште некоја „Соравија“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ќе биде повторно горда, а на...

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

СООПШТЕНИЕ ВМРО - ДПМНЕ 13.04.2024 Стево Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно? Дали амнестија на поранешни политичари преку измена на кривичниот законик, што...