Боки 13: ОВА Е ПОЧЕТОК НА БИТКА СО ЦЕЛА КРИМИНАЛНА БАНДА

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 утрово бил повикан на информативен разговор во полициска станица бил пријавен од уште Зоран Милески Кичеец со кого беа осудени во предметот...

Зајкова прашува: „Македонија повторно твоја“, чија беше до сега? – Одговорот едноставен, со ваш „АМИН“ од ДУИ!

„На билбордите на ДПМНЕ ќе видите ‘Македонија повторно твоја’. Чија беше до сега? Нели беше на сите граѓани? Или сакаат да ја направат повторно своја како во времето на Груевски,...

„Само една ослободителна, другите сите високи“- РУСКОВСКА Заради 27 април добила шефовско место?!

Бојан Јовановски-Боки 13 во подкастот кај Стефан Лазаров читаше пораки за кои рече дека се разменети помеѓу него и обвинителката Вилма Русковска, која беше шефица на Обивнителството за гонење организиран...

Боки 13: ФИЛИПЧЕ кај мене дома ПРЕГОВАРАШЕ продажба на ГОБ „8 Септември“ и договараше ПРОЦЕНТ за него и за Заев

Марјан Забрчанец, кој беше во секторот за односи со јавност во Владата, беше со мене на телефон како да сме во љубовна врска. Буквално на еден час ми праќаше вести...