Постоел ли ДОГОВОР помеѓу СДС и АПАСИЕВ за одземање на гласови од ВМРО-ДПМНЕ?!

Во 2020 година Заев до Апасиев го постави следното прашање: Дали е вистина дека сме ви обезбедиле ресурси за да одземете гласови од ВМРО-ДПМНЕ? Премиерот Зоран Заев по прашањето од...

„Само една ослободителна, другите сите високи“- РУСКОВСКА Заради 27 април добила шефовско место?!

Бојан Јовановски-Боки 13 во подкастот кај Стефан Лазаров читаше пораки за кои рече дека се разменети помеѓу него и обвинителката Вилма Русковска, која беше шефица на Обивнителството за гонење организиран...

„Ќе гласам затоа што дефинитивно НЕ Е ДО НИВ, ДО МЕНЕ Е “ – Моќна порака која ќе патува низ Македонија

„Не вреди да гласаш“, „Нема ништо да се смени“, „Еден глас ништо не менува“, „Сѐ ќе биде исто“... И така до недоглед, може да се набројуваат изговори кои нѐ делат...

АПАСИЕВ почнува да се открива – можна коалиција со СДС!?

Апасиев најави дека би коалицирал со СДСМ, но не и со ВМРО-ДПМНЕ! Во јавноста се јавуваат многу сомнежи дека Левица одработува за СДСМ. Во гостувањето на „Сител Подкаст“, лидерот на...