Мицкоски до СДСМ: Нека не ве чуди што ве снајде вчера – ве снајде НАРОД

Мириса на промени, бранот започна и нема запирање. Она што го говорев кога дојдов тука пред некоја недела, стана вистина. Народот не сака да биде под јаремот на 100тина души...

Новинарот Героски за средбата во вилата на Водно: „Шокантна работа, ова е ОСИГУРУВАЧОТ НА БОМБАТА – има тука и други интересни ликови“

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со Груби, Ковачевски и Ахмети пред неколку месеци. https://www.facebook.com/branko.geroski/posts/7363629737091991?ref=embed_post...

Нема ниту виновен за пожарот во Универзална сала, ниту извинување од Ковачевски и Стојчевска

Очекувано од СДС и за пожарот во Универзална сала нема виновен, нема ниту извинување од Ковачевски и Стојчевска, реагира преку соопштение ВМРО-ДПМНЕ. „Како и за се досега, власта не е...

Владата нема да јаде веќе морска храна, лешници и бадеми со народни пари

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва соопшти дека одлучил да се забрани набавката и користењето на морска храна, бадеми и лешници во рестораните и бифеата на владината Служба за општи и заеднички...

Ковачевски сака да ги испрти вмровците во лудница!

Апсолутно погрешно е тоа што ВМРО-ДПМНЕ се противи на членството во ЕУ и стратешките интереси на државата, порача во интервју за сервисот Гласот на Америка, претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски....

Ковачевски од ООН истакна дека се заложува за квалитетно образование иако се поизвесно е дека децата зимата ќе ја поминат дома

Голем предизвик стои пред нас зимава – енергетската криза е сериозна закана за образовниот процес. За да ги оствариме долгорочните цели, најпрво мора да се осигураме дека ќе имаме доволно...